Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2017

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ. 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγωνα.

9' Τριπλή ευκαιρία στην αντεπίθεση για τον Κεραυνό, οι αμυντικοί του Παλληνιακού δεν άφησαν τα σουτ να περάσουν και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

12' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Έλενας από τα αριστερά ελιχθηκε ωραία και με ψηλοκρεμαστό σουτ από πλάγια στα όρια της περιοχής "κρέμασε" τον Φυλακτό και έκανε το 0-1 για τον Κεραυνό!

17' Κίτρινη κάρτα στον Νταή στο 17' για δυνατό φάουλ.

20' Αδύναμο πλασέ του Χρυσάφη από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Βεζύρης.

21' Μετά από σέντρα του Αρκούδα από τα αριστερά ο Βεζύρης στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του!

22' Νέο πλασέ του Χρυσάφη, η μπάλα άουτ!

24' Απευθείας φάουλ του Χρυσάφη έδιωξε σε κόρνερ ο Ξένος.

25' Ταιμ άουτ για νερό. Ο Κεραυνός προηγήθηκε αλλά δέχεται σφυροκόπημα στα τελευταία λεπτά από τον Παλληνιακό.

Οι φίλαθλοι των δύο ομάδων στις εξέδρες.

34' Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα.

36' Σουτ του Κετσετζόγλου μέσα από την περιοχή η μπάλα κοντραρε και πέρασε κόρνερ.

43' Δυνατό σουτ του Χρυσαφη, απέκρουσε ενστικτωδώς ο Βεζύρης και απομάκρυναν οι αμυντικοί.

45+1' Ημίχρονο. Ο Κεραυνός προηγείται 1-0.

Ο ισχυρός άνδρας του Παλληνιακού, Γιάννης Στασινόπουλος με τον πρόεδρο της Ένωσης Δημήτρη Γιαρένης, τον πρόεδρο του Κεραυνού και δήμαρχο  Λαυρεωτικής Δημήτρη Λουκά και τον Γενικό γραμματέα της Ένωσης Γιάννη Νάκα.

46' Αλλαγή για τον Παλληνιακό: Στη θέση το Αρκούδα ο Βλάχος.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

50' Απευθείας φάουλ του Χρυσάφη, δύσκολα σε κόρνερ ο Βεζύρης.

51' Σουτ του Έλενα έξω από την περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.

52' Ωραία προσπάθεια του Παλληνιακού, η μπάλα έφτασε στον Μαλάι, εκείνος πλάσαρε μέσα από τη μεγάλη περιοχη, ο Βεζύρης έδιωξε σε κόρνερ.

57' Αλλαγή για τον Παλληνιακό: Στη θέση του Ανδρίκου ο Καλιαμπάκας.

61' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Μετα από φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στον Καλιαμπάκα και εκείνος με πλασέ νίκησε τον Βεζύρη.

64' Κεφαλιά του Αλεξίου άουτ.

65' Σουτ του Κετσετζόγλου στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλόκαρε ο Βεζύρης.

68' Αλλαγή για τον Κεραυνό: Στη θέση του Κοντογιάννη ο Βαγγέλι.

68' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Μετά από εκτέλεση φαουλ, ο Κετσετζόγλου με κεφαλιά γύρισε την μπάλα και ο Μουστόγιαννης με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στον ουρανό των διχτυών του Βεζύρη.

69' Αλλαγή για τον Παλληνιακό: Ο Ελ Γκαμάλ στη θέση του Χρυσάφη.

70' Αλλαγή για τον Κεραυνό: Ο Δογάνης στη θέση του Έλενα.

76' Ο Κετσετζόγλου πήρε το ριμπάουντ σε σουτ του Καλιαμπάκα και απόκρουση του Βεζύρη και σκόραρε αλλά υποδείχθηκε ορθώς σε θέση οφσάιντ.

78' Αλλαγή για τον Παλληνιακο: Στη θέση του Μουστογιαννη ο Γεωργουδάκης.

82' Σουτ του Δογάνη άουτ.

86' Αλλαγή για τον Κεραυνό: Στη θέση του Κατσίκη ο Μαγγανάς.

88' Κίτρινη στον Μαγγανά για επικίνδυνο παιχνίδι.

90' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Μετα από μπαλιά του Βλάχου ο Καλιαμπάκας βγήκε στην αντεπίθεση μπήκε στη μεγάλη περιοχή απέφυγε τον αντίπαλο του και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 3-1.

93' Τέλος του αγώνα. Μεγάλος νικητής στο ντέρμπι ο Παλληνιακος με 3-1 επι του Κεραυνού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Φυλακτός, Χαλκιάς, Αρκούδας, Ανδρίκος, Κολοτούρος, Μαλάι, Αλεξίου, Σάμιος, Κετσετζόγλου, Χρυσάφης, Μουστόγιαννης.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.: Βεζύρης, Λιούμης, Κατσίκης, Σότα, Ξένος, Τσίκλος, Έλενας, Κακαράς, Μουσαράι, Κοντογιάννης, Νταής.