Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2020

Ισοπαλία στον Κόκκινο Μύλο, 2-2 ο Αχιλλέας με Παλληνιακό!

Ισόπαλο έληξε το ματς στον Κόκκινο Μύλο ανάμεσα στον Αχιλλέα και τον Παλληνιακό με τις δύο ομάδες να παίρνουν από μία φορά κεφάλι στο σκορ, αλλά να μην κρατούν το προβάδισμά τους.Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρόππα, ενώ ο Παλληνιακός ισοφάρισε στο 30’ με πλασέ του Καλτσά. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο μέρος και προηγήθηκαν με πλασέ του Κυριόπουλου, μετά από ασίστ του Κοβάνη, στο 73’. Ωστόσο, δύο λεπτά αργότερα, μετά από ολιγωρία στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο Ασκοτίρης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαιτήτευσαν οι Ανδρικόπουλος, Τρασανίδης, Βιτσεντζάτος.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ. (Κ. Καβαλλάρης): Γιώρας, Σταύρου, Λάνη, Σχίζας, Ρόππας, Μπούσκος, Καρβελάς (85’ Σταματόπουλος), Ασκοτίρης, Χαλάς (85’ Πάνος), Τσοχαντάρης (57’ Ταμπάς), Βαλαβανίδης (46’ Γιαντόμ).
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Π. Χριστοφιλέας): Κονόμι, Λάζαρης, Αναστασίου, Ελ Γκαμάλ, Κολλινιάτης, Δημογιάννης Β., Σεϊτάι (85’ Μασκάι), Καλτσάς (80’ Καραμπιέτ Χ.), Κυριόπουλος, Δημογιάννης Χ., Κοβάνης.