Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2019

Με ανατροπή ο Σαρωνικός, 2-1 τη Μάχη στα Καλύβια

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα και ο Σαρωνικός Αναβύσσου που επικράτησε 2-1 της Μάχης Μαραθώνα στο ουδέτερο των Καλυβίων, πραγματοποιώντας ανατροπή!
Το σκορ για τους κιτρινόμαυρους άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Τζήμας, με τον Κακαρά στο 11’ να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους. Το 1-1 ήταν σκορ ημιχρόνου, με τους κιτρινόμαυρους να μένουν από νωρίς με παίκτη λιγότερο καθώς στο 48’ αποβλήθηκε ο Κ. Σένε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το 2-1 ήρθε στο 82’ για τον Σαρωνικό από τον Γαληνάκη.

Διαιτήτευσαν οι Κορωνιάς, Πολυχρονιάδης, Καραπιπέρης.

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝ. (Τ. Μακροδημήτρης): Καραλής, Τζιβίλογλου, Κουρούμαλος, Καζάκου, Γαληνάκης, Ρέδι (85’ Μπουκουβάλας), Σέλβια (90’ Χασουράκης), Κακαράς, Μουσαράι (93’ Μπεντάι), Παντελής, Έλενας (75’ Κόεχλερ).
ΜΑΧΗ ΜΑΡ. (Α Σιδηράς): Ζάγαρης, Παυλάκης, Σαβουλίδης (46’ Α. Σένε), Βούσουλας, Αχμέτ, Χάλος (83’ Παρούσος), Κ. Σένε, Νταής, Παντελίδης (70’ Καχόπουλος), Τζήμας, Σελαμάι.