Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020

Δίκαιη ισοπαλία στην Αγία Μαρίνα, 1-1 ο Θησέας με τον Ολυμπιακό

Από ένα ημίχρονο είχαν στην Αγία Μαρίνα Θησέας και Ολυμπιακός, με το 1-1 να κρίνεται δίκαιο βάσει της έκβασης του αγώνα και των ευκαιριών των δύο ομάδων.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Αγίας Μαρίνας είχε τον έλεγχο και προηγήθηκε στο 44’ με τον Μουλλάκη, μετά από ωραία πάσα του Τσέλιου, με το 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο οι ερυθρόλευκοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι, πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 69’ όταν μετά από σουτ του Αμπντουραχμάνι η μπάλα κόντρα στον Τασσόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα με τον διαιτητή να το χρεώνει ως αυτογκόλ στον στόπερ των γηπεδούχων.

Διαιτήτευσαν οι Μανιώτης, Σοφιάς, Κωστάκης.

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Β. Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Γεωργιάδης (92’ Καπάι), Τσαλούχος, Τασσόπουλος, Βεϊζάι, Φουκαράς, Τσέλιος (73’ Ανδριάς), Κατσούγκρης, Καραβατάκης, Μουλλάκης (90’ Τηγανητάκης), Κυριακίδης (55’ Μηναδάκης).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤ. (Γ. Μαγγίνας): Ιωσήπου, Χουστουλάκης, Δεγαΐτας, Μανιδάκης, Πιτσούνης, Καστράτι, Βιτώρος (67’ Ναούμ), Φελέκης, Παππάς (58’ Τσακυργιάννης), Σούφλας, Αμπντουραχμάνι (91’ Γιαννόπουλος).