Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2018

Διπλό κορυφής για Αστέρα, 1-0 τον Κεραυνό

Στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με τον Θησέα, πέρασε ο Αστέρας Βάρης, που επιβλήθηκε 1-0 του Κεραυνού στην Κερατέα, στο ντέρμπι της ημέρας.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και έχασαν ευκαιρίες μέχρι τη στιγμή που σκόραραν, ενώ από εκεί και πέρα ο Κεραυνός ανέβασε την απόδοσή του και είχε δύο καλές στιγμές στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά ο Μαρινάκης είπε «όχι».
Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε η «χρυσή» αλλαγή του Μιχάλη Κάτσικα, ο Ιάσονας Μασκλαβάνος στο 67’, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι!

Διαιτήτευσαν οι Ζαχαρόπουλος, Τζαφόλιας Δ. Χόικας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ. (Θ. Πετούρης): Παππάς, Βανγκέλι, Λιούμης, Τσίκλος, Αναγνώστου, Μπούμπας, Κοντογιάννης (73' Μπράχο), Μαγγανάς, Γκαβασιάδης, Στάμος (77' Μάτι), Δημητρίου (74' Μαρμαράς).
Κ.Α. ΒΑΡΗΣ (Μ. Κάτσικας): Μαρινάκης, Βεϊόγλου, Λεοντίου, Μαγγίνας, Σκουρλής, Μάγγος, Δημητρόπουλος (91’ Τσακύρης), Μίχος, Ζουρούδης, Παπάζογλου (89’ Γιαμάς), Νιούμαν (65’ Μασκλαβάνος).