Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017

Το γύρισε ο Πρωτέας, 2-1 τη Δόξα Αγίας Άννας

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Πρωτέας επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Δόξας Αγίας Άννας και πέρασε στην 7η θέση της βαθμολογίας, σημειώνοντας την 3η διαδοχική νίκη του στο πρωτάθλημα.
Το σκορ άνοιξε η Δόξα στο 40ο λεπτό χάρη στο γκολ του Σάββα, ενώ ο Πρωτέας μέσα σε οκτώ λεπτά γύρισε το εις βάρος του σκορ. Αρχικά στο 53’ ο Τσιαγκάνης έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 61’ ο Μπαλογιάννης διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτήτευσαν οι Κακάνης, Πολίτης, Καραπιπέρης.

ΠΡΩΤΕΥΣ Π.Φ.: Παππάς, Διακορώνας, Νίνα, Χίκα, Τσιάτσιος, Τσιαγκάνης, Βεϊζάι, Ντούνης (46’ Παπαγεωργίου), Τσαλικίδης, Θάνος (90’ Μωραΐτης), Μπαλογιάννης.
ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ: Παναγόπουλος (69’ Βεσάι), Κουλέπης, Κορμπάκης, Τσούπης, Μπίστας (66’ Παϊτέρης), Γκιοντέσι, Μουγιολάρι (65’ Μπάντης), Θεοδώρου (83’ Γουριώτης), Σάββας, Καλλιανέζος, Τζίνι.