Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017

Έκανε… σεφτέ η Λαυρεωτική, 3-2 τη Μάχη Μαραθώνα

«Σεφτέ» στις νίκες στη φετινή σεζόν έκανε η Λαυρεωτική που επιβλήθηκε 3-2 εντός έδρας της Μάχης Μαραθώνα. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Γιώργου Παπαϊωάννου ήταν ο Σαλίβερος, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ.
Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με 2-0 χάρη στα γκολ του Μιχαηλίδη μόλις στο 2ο λεπτό και του Σαλίβερου στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου. Η Μάχη μείωσε με πέναλτι του Μίχα στο 55’, αλλά ο Σαλίβερος και πάλι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη Λαυρεωτική, στο 58’. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Γιώργου Φαράκου ήταν να μειώσει στο τελικό 3-2 με τον Παπαδόπουλο, στο 89’.

Διαιτήτευσαν οι Φωστέρης, Σόφιας, Χριστόπουλος.

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ: Λάμπρος, Χουσεΐν, Καλαβρός, Κορωνιάς, Κετέογλου (75’ Ζούμας), Βαγγέλης, Σαλίβερος, Ζατσελάρι (87’ Φετολάρι), Μπάστος (85’ Χρήστου), Βελετάκος, Μιχαηλίδης (63’ Παπακωνσταντίνου).
ΜΑΧΗ ΜΑΡ.: Παππάς, Σένε, Καρακοζίδης (73’ Φλώρος), Βούσουλας, Μακρόπουλος, Καραλής, Κοροβέσης, Νταή, Παρούσος (53’ Αναγνωστόπουλος), Μίχας (68’ Σιδέρης), Παπαδόπουλος.